دریاچه اوزون گل

دریاچه اوزون گل

کارا چای ، یکی از مناطق منحصر بفرد کشور ترکیه میباشد که در 99 کیلومتری شهر ترابزون و در ارتفاع 1090 متری از سطح دریا واقع شده است. دریاچه ای بزرگ و دیدنی به نام اوزون گل در مرکز این منطقه قرار گرفته که موفق شده گردشگران زیادی را به این محل جذب و آن را به مکانی شلوغ  تبدیل کند. مطمئنا بسیاری از کسانی که عاشق طبیعت و عکاسی از آن هستند با این دریاچه شگفت انگیز هم آشنا می باشند.

جالب است بدانید،  علل شکل گیری دریاچه ازون گل ،سنگ هایی میباشد که از دامنه کوه ها سقوط کرده و اتصال نهر را با دریا قطع کرده اند. دهکده ای هم در کنار دریاچه ازون گل قرار دارد، که با خانه های چوبی قدیمی، منظره ای رویایی ایجاد کرده و باعث شده اطراف آن، مکان بینظیری برای وقت گذراندن و گردش باشد.

ارزش دریاچه اوزون گل از نظر گردشگری

دریاچه اوزون گل با چشم اندازها و محیط خیره کننده اش روح انسان را تغذیه می کند. در این منطقه می توانید انواع شگفتی های طبیعت را ببینید. چمن زار، درختان انبوه سرسبز، مه بالای دریاچه، شبنم نشسته روی گیاهان، عطر دوست داشتنی گل ها و صدای موج های آب دریاچه تنها تعدادی از قشنگ ترین مناظر آن می باشند. علاوه بر این، فعالیت های بسیار خوبی هم در انتظار کسانی است که از این منطقه بازدید می کنند. می توانید در مسیرهای خاکی پر پیچ و خم قدم بزنید یا پرندگان مهاجر را تماشا کنید و یا به ارتفاعات معروف نزدیک به آن مانند Şekersu ، Demirkapı ، Yaylaönü سفر کنید.

همچنین در صورت علاقه، در تورهای گیاهشناسی که توسط انجمن و موسسات مخصوصی که بدین منظور ایجاد شده اند شرکت خواهید کردید. در این منطقه رستوران هایی هم فعالیت می کنند که ماهرترین سر آشپزان دریای سیاه را دارند. می توانید روز خود را با صرف یک وعده صبحانه ارگانیک و یک برنامه تفریحی فشرده شروع کنید.

امنیت گردشگران در دریاچه اوزون گل

به گردشگران توصیه میشود عصرها و به ویژه شب ها در جنگلهای اطراف دریاچه اوزون گل گردش نکنند. احتمال اینکه در این جنگل ها حیواناتی وحشی مانند خرس، روباه، گرگ و … جلویتان سبز شود بسیار زیاد است. طبق اظهارات مقامات محلی تاکنون حادثه ای در این منطقه رخ نداده ، اما آنها تاکید می کنند که دلیل این عدم وقوع، اقدامات انجام شده و رعایت هشدارها توسط گردشگران می باشد.

مراکز اقامتی نزدیک به دریاچه اوزون گل

بیش از 20 مرکز اقامتی در منطقه اوزونگول وجود دارد که همه آنها نزدیک به دریاچه بزرگ هستند. برای نمونه هتل Akpinar و Butik Resort  از اقامتگاه های مجلل و مدرن منطقه می باشند که امکانات کاملی را در اختیار مهمانانشان می گذارند. اما کرایه اتاق در این هتل ها گران است، لذا اگر بودجه زیادی را برای اسکان اختصاص نداده اید، بهتر است به دنبال هتل هایی ارزان تری باشید.

دسترسی به دریاچه اوزون گل

بعد از اینکه به ترابزون رسیدید می توانید سوار مینی بوس هایی بشوید که هر 20 دقیقه یکبار از منطقه مرکزی ترابزون به سمت اوزون گل می روند.

 

ارسال پاسخ

آخرین دیدگاه‌ها