تور کنیا

سفر به کنیا

کنیا

کنیا یکی از کشورهای مورد علاقه اکثر گردشگران داخلی و خارجی میباشد که تنوعی از انواع جاذبه های طبیعی و تاریخی را دارد. این سرزمین خارق العاده در دره بزرگ ریفت قرار گرفته و خانه ی گله های عظیمی از فلامینگوها و فیل هایی است که در سواحل و اطراف کوه کلیمانجارو در گردش هستند. چشم انداز های این کشور کوه های پوشیده از برف، بیابان های گرم، سواحل ماسه ای، جنگل های سرسبز و مناظر خیره کننده ای میباشد که گشت و گذار و ماجراجویی در آن ها برای مسافران بسیار هیجان انگیز خواهد بود. بیشتر گردشگرانی که از کنیا بازدید کرده اند آن را  همانند نمونه ای کوچک شده ولی کامل از آفریقا تمثیل می کنند.

کنیا

نایروبی

اگر تصمیم به بازدید از کنیا دارید بهترین مکانی که می توانید در آن اقامت کنید نایروبی است. نایروبی پایتخت کنیا شهری است که هیچ وقت به خواب نمی رود. کل شهر دارای انرژی بی حد و حصری می باشد  که ناشی از جنب و جوش و رفت و آمد مردمی از فرهنگ های مختلف در آن است. این مکان دارای تضادهای فرهنگی بسیاری است که همه نوع نژاد ، قبیله و … را در خود جای داده. نایروبی یک پایتخت مدرن نیست که از طبیعت بکر و عظیمی که احاطه‌اش کرده‌است جدا باشد بلکه رابطه ای تنگاتنگ با تمام جاذبه های طبیعی و تاریخی این سرزمین دارد.

بهترین زمان سفر به کنیا

بهترین زمان برای سفر به این سرزمین بین ماه های جولای تا اکتبر می باشد.  با شروع ماه جولای بارش باران متوقف شده و آب و هوا در بهترین حالت خود قرار می گیرد. همه جا سرسبز شده و بوی طراوت و تازگی میدهد. همچنین در این زمان مسافران میتوانند هزاران هزار حیواناتی که به مراتع سبزتر مهاجرت می کنند را تماشا کنند.

کنیا

پارک های ملی و جاذبه های  طبیعی کنیا

 • پارک ملی نایروبی: 

  درست بیرون از شهر نایروبی، در حومه جنوبی آن پارک بزرگی وجود دارد که وسعت آن به ۱۱۳ کیلومتر می رسد. در این پارک مشهور صخره‌ها و جنگل های بسیار زیبایی قرار گرفته است که محل زندگی گله‌های بزرگی از گور خرها، بوفالوها، زرافه ها، کرگدن ها و … می باشد. گردشگران می توانند از فاصله نزدیکی اما ایمن حیواناتی وحشی نظیر شیر، کفتار، پلنگ‌ و یوزپلنگ‌ ها را مشاهده کنند.

 • ماسایی مارا: 

  هرکسی که علاقه مند به مستندهای حیات وحش و طبیعت باشد قطعا ماسایی مارا برایش آشنا خواهد بود. این نقطه از کنیا از اکوسیستم بینظیری برخوردار است که توانسته میلیون ها نوع گیاه را در خود رشد دهد. ماسایی مارا آب و هوای ویژه ای دارد، گاهی بارش باران در آن چنان شدید است که تا چندین ساعت ادامه پیدا می کند. ماسایی مارا نیز خانه حیواناتی از قبیل زرافه، گورخر،آهو، بوفالو، یوزپلنگ و شیر می باشد.

کنیا

  • پارک ملی و دریاچه ناکورو کنیا: 

   گردشگران می توانند طی دو ساعت رانندگی از نایروبی به دریاچه ناکوروکه در یکی از بهترین پارک های ملی کنیا قرار گرفته، برسند. این پارک پر از اسکله ها، صخره های کوچک و بزرگ، آبشارها  و مکان های کوچکی همانند جنگل است. در تمام سال جذابیت خود را حفظ کرده و  حتی اهالی نایروبی نیز برای پیک نیک به آنجا سفر میکنند.  مثل تمامی پارک های کنیا ناکورو هم زیستگاه گورخرها، کرگدن ها ، شیرها ، پلنگ ها و زرافه ها است که برای رفع تشنگی به دریاچه نزدیک می شوند. قبلا در کنار دریاچه فلامینگوهایی هم وجود داشت که با بالا رفتن سطح آب در سال 2014 آن ها  را مجبور به فرار کرد. انتهای جنوبی دریاچه بهترین مکان برای دیدن حیوانات وحشی و  دور شدن از شهر شلوغ ناکورو است.

  • ماسایی مارا: 

   ارتفاع این کوه بیش از ۱۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا میباشد و بین زیباترین دشت های کنیا قرار گرفته است. گردشگران می توانند با کسب مجوز به قله کوه صعود کرده و از ارتفاعات به تماشای طبیعت وحشی کنیا بنشینند. اغلب مردم با چادر در تپه اتراق کرده و شب را هم در آنجا با تماشای ستارگان سپری می کنند.

  • کوه خدا: 

   کوه خدا یک کوه آتشفشانی فعال است که یکی از مرتفع ترین و صافترین قله ها را دارد. بالا رفتن از  این کوه با اینکه امکان پذیر است کار بسیار سختی بوده و حتما باید گردشگران را یک فرد آشنا به مسیر راهنمایی کند. در قله می‌توانید بخار گرمی که از دریچه های کوه ساطع می شود را ببینید.

  • ساحل شلا: 

   بیشتر مردم کنیا برای دیدن دریا و شنا در آن به این ساحل سفر میکنند. این ساحل 12 کیلومتری می تواند بهترین مکان برای پیاده روی بدون کفش روی شن ها و ماسه ها باشد. گردشگران می توانند در قسمت های آرام دریا شنا کرده و از وسایل تفریحی مانند قایق و جت اسکی لذت ببرند.

موزه ها و آثار تاریخی کنیا

 • موزه ملی کنیا: 

  موزه ملی کنیا که در یک ساختمان عظیم در میان زمین‌های سرسبز و وسیعی بیرون از شهر نایروبی قرار گرفته، دارای مجموعه های خوبی از آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی است. یکی از نمایشگاه های آن انواع پرندگان آفریقای شرقی را به نمایش گذاشته که تعداد آن ها حداقل به 900 پرنده می رسد. در سالن بزرگی هم فسیل های حیوانات عجیبی قرار دارند که مرتبط با دوره پیشاتاریخی هستند و هم اکنون منقرض شده اند. حتی این موزه مجموعه ای خارق العاده از جمجمه هایی را دارد که مربوط به نژادهای مختلف انسانی شده و خود را به عنوان «مهمترین مجموعه فسیلهای اولیه بشر در جهان» توصیف می کنند. گردشگران می توانند در این موزه از  کلاه های عجیب و غریبی که در سال های بسیار قبل بومی ها  از پوست میمون ساخته اند دیدن کنند.

 • ماسایی مارا: 

  در این موزه میتوانید شاهد مجموعه ای عظیم از راه‌آهن قدیمی کنیا و بقایای راه‌آهن شرق آفریقا باشید . علاوه بر آن انواع مدل‌های قطار و کشتی، عکس های قدیمی، کارد و چنگال و چیزهای عجیب و غریبی از تاریخ راه‌آهن مانند صندلی موتور که مقامات عالی‌رتبه ای مانند تئودور روزولت روی آن نشسته اند در این موزه قرار گرفته اند.

آخرین تورها

سوباتان

تور ماسال، سیاه کوه

سوباتان

تور تالش و سوباتان

تور مشهد

تور مشهد

آخرین مقالات

یک سوال بپرسید؟

دریغ نکنید با ما تماس بگیرید. ما یک تیم متخصص و ما خوشحال به صحبت کردن با شما می باشد.

09378909903

Info@Midiyasoft.com