تور کانادا

سفر به سوئیس

کانادا

کانادا کشور پیشرفته ای است که از طبیعت سرسبز و زیبایی برخوردار بوده و معماری آن بسیار باشکوه و حیرت انگیز است. موسیقی با مردم این کشور عجین شده و هر ساله فستیوال ها و جشن های بزرگ موسیقی در این کشور برگزار می شود. کانادا دومین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. این کشور از شمال با اقیانوس منجمد شمالی، از غرب با اقیانوس آرام، از شرق با اقیانوس اطلس و از جنوب با ایالت متحده آمریکا هم مرز است.

موقعیت: شمال قاره آمریکالی شمالی

مساحت: 98/9 میلیون کیلومتر مربع

جمعیت: ۳۷٫۵۹ میلیون نفر

پایتخت: اتاوا

ساعت محلی: هشت ساعت و نیم جلوتر از ایران

زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی

واحد پولی: دلار کانادایی

پیش شماره: 1+

شهرهای مهم کانادا: ونکوور، تورنتو، اتاوا، مونترال.

واژه کانادا

واژه کانادا از کلمه ای سرخ پوستی به معنای دهکده یا سرپناه گرفته شده است.

قدمت

بررسی های باستان شناسان نشان می دهد که اولین آثار زندگی در برخی نقاط این کشوربه 26000 سال پیش برمی گردد.

نوع حکومت

در این کشور نظام پادشاهی مشروطه فدرال همراه با نظام پارلمانی حاکم است.

آب و هوا

کانادا در منطقه سردسیری واقع شده و بیشتر آن را مناطق قطبی تشکیل می دهند. البته شهرونکوور که در قسمت جنوب غربی این کشور واقع شده، از آب و هوای به نسبت معتدل تری برخوردار است. کانادا از تابستان های معتدل و زمستان های بسیار سرد و برفی برخوردار است. بهترین زمان سفر به این کشور از اواخر ماه ژوئن تا اواسط ماه اوت می باشد که هم زمان با فصل تابستان در ایران بوده و هوا بسیار دلپذیر و مطبوع است.

دین رسمی

کشور کانادا فاقد دین رسمی می باشد. حدود 67% از جمعیت کانادا مسیحی و حدود 24% از مردم این کشور را افراد بی دین تشکیل می دهند. بیش از یک میلیون از جمعیت آن مسلمان هستند و بیشتر آن ها را مهاجرین تشکیل می دهند. بیشتر جمعیت مسلمانان در این کشور به ترتیب در شهرهای تورنتو، مونترآل، ونکوور و وندزور ساکن هستند.

استاندارد زندگی

کشور کانادا از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار بوده و با  ۱/۷۹ تریلیون دلار تولید ناخالص ملی، رتبه ششم از لحاظ استاندارد زندگی بین کشورهای جهان را به خود اختصاص داده است.

بهترین هتل ها

هتل شاهزاده ولز، هتل جزیره فوگو، هتل د گلیس، هتل قصر ویسلر، هتل رزوود جورجیا، هتل فیرمونت بنف اسپرینگز، هتل تامپسون تورنتو، هتل برج، هتل لانگ بیچ لاج ریزورت، هتل فیرمونت له شاتو فرونتناک، هتل فیرمونت شاتو رودخانه ی لوئیس.

سفر به کانادا

اگر قصد سفر به این کشور را دارید، می بایست حدود 16 تا 20 ساعت در حال پرواز باشید. به خطر مدت زمان طولانی پرواز از ایران به کانادا، تعداد ایرلاین های کمی از پرواز مستقیم برخوردار هستند و بیشتر پرواز ها به سمت کانادا دارای یک یا چند توقف هستند.

مهاجرت

حدود یک پنجم از جمعیت مردم کانادا را مهاجرین تشکیل می دهند و این کشور پس از استرالیا، بیشترین جمعیت مهاجر را در خود جای داده است. کشور کانادا همواره یکی از مقاصد مهم مهاجرتی برای مردم کشور ایران محسوب می شود.

جاذبه های گردشگری 

آبشار نیاگارا، خلیج فاندی، شفق قطبی، تفریحات زمستانی، برج سی ان، اولد کبک، خرس های قطبی، فستیوال کلگری استمپید، پارک استانی دایناسور، دریاچه مورین، پارک ملی بنف، پارک استنلی، باغ های بوچارت، پارک ملی جاسپر.