تور ژاپن

سفر به ژاپن

ژاپن

ژاپن کشوری است مدرن در شرق آسیا که با مساحتی کمتر از 4/1 ایران و جمعیتی 127 میلیونی، لقب دهمین کشور پر جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است. کشور های روسیه، چین و جمهوری کره همسایه های این کشور محسوب می شوند. پایتخت این کشور، شهری زیبا به نام توکیو است که این شهر بار ها به خاطر زمین لرزه، آتش سوزی و جنگ به طور کامل ویران شده است؛ به همین دلیل چشم انداز کنونی شهر توکیو از معماری مدرن و جذاب برخوردار می باشد، بناهای تاریخی و کهنه در شهر بسیار کمیاب هستند. تلاش بی نظیر مردم ژاپن برای بازسازی، آنرا به قطب اقتصادی جهان معروف ساخته است.

آب و هوا

اب و هوای ژاپن به طور کلی معتدل است و همانند ایران دارای 4 فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان می باشد. مردم ژاپن کشور خود را نیهون، به معنی خورشید تابان، می نامند. دلیل این نام گذاری هم این است که آنها فکر می کردند کشورشان اولین کشوریست که خورشید در آن طلوع می کند. نکته حیرت انگیز در مورد کشور ژاپن این است که تمام فصول آن برای سفر مناسب است، سفر در هر فصل آن تجربه ای منحصر به فرد را برای شما به دنبال دارد. شکوفه های گیلاس در بهار، کوهنوردی در تابستان، تغییر رنگ برگ ها و چشم انداز زیبا در پاییز و اسکی در زمستان از جاذبه های فصول مختلف کشور زیبای ژاپن به شمار می رود.

مردم ژاپن

مردم ژاپن معمولا آرام، تعارفی و کم سرو صدا هستند، احترام به بزرگتر از اصلی ترین مواردیست که در روابط روزانه مردم این کشور به راحتی مشهود است. افراد جوان این کشور تا حدودی با زبان انگلیسی آشنایی داشته و در صورتی که سوالی از آنها بپرسید، می توانند کمکتان کنند؛ البته حتی اگر زبان انگلیسی هم ندانند، اکثرا با ایما و اشاره و زبان بدن کارتان را راه می اندازند.

ژاپن

جاذبه های گردشگری

ژاپن مملو از مکان های دیدنی و حیرت انگیزی است که به آسانی بازدید کنندگان را شگفت زده میکند، در ادامه به معرفی برخی از آنان می پردازیم:

  • باغ کنروکوئن: 

    باغ کنروکوئن در قلب کانازاوا قرارگرفته و  بیش از 11 هکتار مساحت دارد. این باغ  پراز مسیر های پیاده روی، پل های زیبا،درختان و چایخانه ها و گل های روح انگیز است که به طرز عجیبی زیباست. این باغ صد ها سال قدمت دارد و یکی از زیباترین باغ های عمومی ژاپن محسوب می شود. شکوفه های گیلاس این باغ، سوژه عکاسی در بهار و ریزش برگ های رنگارنگ آن در پاییز، منظره تماشایی افراد است.