تور نپال

سفر به نپال

تور نپال

تور نپال به معنای کامل، توری جذاب و استثنایی می باشد. از بازدید از شهر هزار معبد، شهر کاتماندو گرفته تا صعود به بلندترین قله جهان، یعنی قله اورست، همه و همه از جذابیت های این کشور می باشند. بازدید از سنتهای زیبایی بوداییان، شهر زیبای چیتوان و شهر پخارا، بازدید از مناظر بکر شهر دولپو، تفریحات متنوع در ارتفاعات اورست و هیمالیا، همه و همه در کنار هم باعث استثنایی بودن این مقصد برای گردشگران شوند.

تور نپال ، کاتماندو

نپال

نپال کشوری کوهستانی است که از شمال با چین هم‌مرز می‌باشد و از دیگر قسمت‌ها با هند هم‌مرز است. مردم نپال، ترکیبی از نژاد تبتی و هندی را دارند. کشور نپال دارای 5 فصل می‌باشد و هوای آن از استوایی تا بسیار سرد، تغییر می‌کند و به‌تبع آن، طبیعتش نیز تغییر می‌کند. در سفر به نپال، شما پیاده‌روی برکوی هیمالیا را تجربه می‌کنید، به دیدن معابد قدیمی هندوها می‌روید، از دهکده‌های روستایی این کشور لذت می‌برید و ضمناً از خوراکی‌های متنوع این کشور نوش جان می‌کنید. سفر به این کشور، تجربیات بی‌نظیری از فرهنگ، رسومات و تاریخ را برای شما به ارمغان خواهد آورد. نپال به بهشت ماجراجویان معروف است.

تور نپال ، کمپ اول اورست

پیاده‌روی بر فراز هیمالیا

مدار آناپورنا یکی از مسیرهای محبوب و زیبای پیاده‌روی بر هیمالیا می‌باشد. وجود مرتفع‌ترین قله‌های جهان، در این مسیر، انسان را به تعجب و حیرت وا‌ می‌دارد. پیاده‌روی در این مسیر، حدود 2 هفته طول می‌کشد و انواع مناظر زیبا و دیدنی را تجربه می‌کنید. در ابتدای مسیر، روستاهای زیبا وجود دارند. شما می‌توانید با اقامت در خانه‌های روستایی با اقوام محلی و دنیای صاف و ساده آشنا ‌شوید و از چای محلی در چایخانه‌های آنجا لذت ببرید. تاکالی‌ها، اقوامی هستند که در بازار و تجارت، متبحرند و غذاهای خانگی لذیذی دارند. حتی خود شهرنشینان نپال هم عاشق این غذاها می‌باشند. شما می‌توانید در اقامتگاهتان، انواع قله‌های سر به فلک کشیده نپال را ببینید و از منظره زیبای طلوع و غروب خورشید، حظ کنید.

آناپورنا، دارای مناظر طبیعی متنوعی می‌باشد، از مناطق سرسبز جنگلی گرفته تا کوهستان‌های برفی. منطقه‌ای به نام موستانگ بالا وجود دارد که یک منطقه کوهستانی است. اقوام اینجا، مدت‌های مدیدی با دیگر مردم نپال، ارتباط نداشته‌اند و فرهنگ سنتی و کوهستان نشینی خود را حفظ کرده‌اند. جالب است که بدانید، این منطقه به‌صورت پادشاهی اداره می‌شود و به‌تازگی، دولت نپال آن را به رسمیت شناخته است.

تور نپال ، هیمالیا

صعود به اورست

مرتفع‌ترین کوه جهان با ارتفاع 8848 متر؛ یعنی کوه اورست، در نپال قرار دارد. صعود به اورست، فراتر از یک پیاده‌روی و کوهنوردی می‌باشد و تجربه و نگاه شمارا به زندگی تغییر می‌دهد. صعود را با یک پرواز از کاتماندو (پایتخت نپال) به منطقه لوکا می‌توان شروع کرد؛ البته برای کسانی که سخت‌کوش و عاشق پیاده‌روی هستند، مسیرهای هیجان‌انگیزتری وجود دارد. در طول صعود، صحنه‌های بی‌نظیری از یخچال‌ها، قله‌های مرتفع، دره‌های عمیق، سکونتگاه‌های بی‌نظیر را تجربه می‌کنید و با مردم سخت‌کوشی که با این شرایط دست‌وپنجه نرم کرده‌اند، آشنا می‌شوید. پارک ملی ساگارماتا یک میراث فرهنگی جهانی در رشته‌کوه‌های هیمالیا می‌باشد که 3 تا از بلندترین قله‌های جهان؛ یعنی اورست، لوتسه و چو اویو، در آن قرار دارد. کسانی که می‌توانند فرصت بیشتری برای صعود به اورست بگذارند، موفق به دیدن این پارک خواهند شد. سفر به این میراث فرهنگی، عبور از مناطق ارتفاعی مختلف را به همراه دارد و تنوع زیست‌محیطی، آداب‌ورسوم و سنت را به ارمغان می‌آورد. منطقه اورست، تاریخ تکامل زمین را به نمایش می‌گذارد و گونه‌های نادر حیوانات مانند پلنگ برفی، پاندای سرخ، خرس سیاه و گرگ‌های هیمالیایی و گوزن مشکی را در خود جای داده است.

تور نپال ، صعود به اورست

نپال، بهشت علاقه‌مندان به پرنده

این کشور دارای پارک‌های ملی و مناطق محافظت‌شده مختلفی می‌باشد که بیش از 850 گونه پرنده را در خود جای‌داده است. پرندگان متفاوتی در مناطق مختلف نپال در حال زیست هستند. کشی تاپو، چیتوان و بردیا، مکان‌های اصلی بازدید پرندگان می‌باشد. مناطق کوهستانی آناپورنا و اورست نیز گونه‌های مخصوص خود را دارند. در کشی تاپو، درختانی پر از گونه‌های مختلف پرندگان وجود دارد و علاقه‌مندان به عکاسی محال است دیدن آن را از دست بدهند. در فصل زمستان، دریاچه تائوداها، مکانی ایدئال برای دیدن مرغ‌های آبی مهاجر، می‌باشد.

تور نپال ، پزنده های شهر کاتماندو

اسکای دایوینگ (شیرجه در آسمان با چتر) بر فراز نپال از جاذبه های خاص تور نپال

اگر هنوز نپال را جزء لیست سفر خود قرار نداده‌اید، با شنیدن اینکه دیگران، چه لذتی از اسکای دایوینگ بر فراز هیمالیا تجربه کرده‌اند، حتماً وسوسه می‌شوید که سفر به آن را تجربه کنید. انجام این ورزش بر فراز کوه اورست، تصاویر 360 درجه زیبایی را برای شما رقم می‌زند. کسانیکه می‌خواهند هیجان کمتری را تجربه کنند، می‌توانند این ورزش را بر فراز دریاچه‌های بسیار زیبای پوخارا، انجام دهند. البته افراد خبره این ورزش، در این پرش هیجان‌انگیز همراه شما خواهند بود و خیال شمارا ازلحاظ ایمنی راحت می‌کنند. مطمئناً، پاراگلایدینگ، بانجی جامپینگ، تجربه هیجان روی طولانی‌ترین زیپ لاین جهان و دوچرخه‌سواری بر فراز کوه‌های نپال، هیجان متفاوتی با آنچه تابه‌حال تجربه کرده‌اید را برایتان خواهد داشت.

تور نپال ، اسکای دایوینگ

بازدید از مناطق مذهبی و شهرهای افسانه‌ای تور نپال

برای بیشتر توریست‌ها، شناخت اقوام و فرهنگ‌ها، جذاب می‌باشد. شهر تاریخی میتیلا در نپال، فرهنگ تارایی را به تصویر می‌کشد. معبد بزرگ رام ژاناکی در مرکز این شهر می‌باشد و در آنجا می‌توانید با داستان‌های حماسی باستانی هندوها یعنی رامایانا آشنا بشوید. این معبد، اصلی‌ترین جاذبه این شهر می‌باشد و تعداد زیادی بازدید‌کننده را به خود جذب می‌کند. در شهر میتیلا، منطقه‌ای مسکونی به نام جاناکپور وجود دارد که در افسانه‌ها، گفته‌شده محل تولد سیتا می‌باشد. سیتا از الهه‌های معروف هندوها و دختر پادشاه جاناکپور می‌باشد. در اطراف شهر میتیلا، روستاهای مختلفی وجود دارد که اقوام مختلفی مثل برهماییان، کیستا، تارو، راجپوت، چتریس و موساهر در آن‌ها زندگی می‌کنند. در جاناکپور، انواع هتل‌ها باقیمت‌های مختلف وجود دارد؛ همچنین مکان‌هایی برای اسکان زائران وجود دارد که به آن‌ها دارامشالا گفته می‌شود. شما می‌توانید در این منطقه، انواع غذاهای هندی، غذاهای خاص گیاهی و شیرینی‌ها را مزه کنید.

تور نپال

اگر می‌خواهید در منطقه‌ای قدم بزنید که فیلم نامزد اسکار “کاروان” در آن تهیه‌شده است، به منطقه دورافتاده دولپو بروید. این فیلم، پر از صحنه‌هایی از طبیعت بکر و زیبای دولپو می‌باشد. دریاچه‌های فیروزه‌ای این منطقه، بسیار چشم‌نواز و زیبا می‌باشد. مطلب جالبی که در مورد این منطقه ممکن است هنوز نشنیده باشید، این است که بوداییان آن را به‌عنوان پناهگاهی امن در آخرالزمان می‌دانند. حدود 130 معبد بودائی در دولپو وجود دارد. این منطقه هنوز کاملاً شناخته‌شده نیست و تاکنون گردشگران اندکی از این شهر دورافتاده دیدن کرده‌اند. مسیر پیاده‌روی به این شهر بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌باشد.

تور نپال ، معبد بودایی

در پایتخت کشور نپال؛ یعنی کاتماندو، انواع بناهای تاریخی و باستانی از دو مذهب هندو و بودا را پیدا می‌کنید که در هماهنگی کاملی با یکدیگر زندگی می‌کنند. 7 بنای تاریخی که جزء میراث فرهنگی جهانی می‌باشد، در این شهر قرار دارد و یادآور دوران طلایی معماری نپالی می‌باشد. اگر می‌خواهید به زادگاه بودا سفر کنید، به شهر لومبینی بروید و آنجا از داستان‌های پیدایش بودا بشنوید. معبدی به نام مایادوی که قدمت آن به 2200 سال می‌رسد، در این منطقه واقع‌شده است. این منطقه دارای زمستانی بی‌نظیر و دلپذیر است.

تور نپال ، کاتماندو

با ما همسفر باشید در تور نپال همراه با تجربه بازدید از مقاصدی خاص و بی نظیر.

مجموعه کافه سفر تلاش دارد تا در تور نپال ، بهترین خدمات را ارائه داده و سفری به یادماندنی برای شما عزیزان رقم بزند.