تور مجارستان

سفر به مجارستان

مجارستان

مجارستان کشوری بسیار سرسبز و زیبا بوده و لقب عروس کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده است. کشور مجارستان از قسمت شرق با رومانی، از قسمت شمال شرقی با اوکراین، از قسمت جنوب با صربستان، از قسمت جنوب غربی با کرواسی، از قسمت غرب با اسلوونی، از قسمت شمال غرب با اتریش و از قسمت شمال با اسلواکی مرز مشترک دارد.

رود دانوب از میان این کشور عبور کرده و آن را به دو نیمه تقسیم کرده است. کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا، پیمان شینگن، پیمان آتلانتیک شمالی، گروه ویشگراد، شورای اروپا، بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی، ناتو و ملل متحد می باشد. هویز بزرگترین دریاچه آب گرم دنیا است که در کشور مجارستان و در فاصله 8 کیلومتری از شهر کرستهی واقع شده است.

مجارستان

موقعیت: اروپای مرکزی

مساحت: ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع

جمعیت: ۹٫۷۷۳ میلیون نفر

پایتخت: بوداپست

ساعت محلی: دو ساعت و نیم عقب تر از ایران

زبان رسمی: زبان مجاری

واحد پولی: فورینت مجارستان

پیش شماره: 6+

شهرهای مهم: بوداپست، دبرسن، سگد، میشکولتس، پچ، گیور، کاپشوار، نیرگهزار.

مجارستان

واژه مجارستان

واژه مجارستان به معنای سرزمین مجار است که نام یکی از قبیله های کوچ نشین به نام «مادیری» بوده است. مادیری از دو بخش مادی و اری تشکیل شده است. بخش اول به معنای فرد یا مرد و بخش دوم به معنای فرزند پسر یا مرد جوان است.

قدمت

اطلاعات دقیقی از حضور نخستین انسان ها در جلگه دانوب در دسترس نیست ولی گمان می رود، اولین انسان ها به تدریج از سمت سیبری و آسیا به این سرزمین آمده اند. حکومت در این سرزمین از اواخر قرن نهم میلادی و با لشکر کشی شخصی به نام شاهزاده آرپاد به آوارها و اسلاوها آغاز شد.

نوع حکومت

مجارستان از نظام حکومت جمهوری پارلمانی برخوردار است. به طوری که رئیس جمهور در رأس کشور و نخست وزیر در رأس حکومت قرار دارد.

آب و هوا

مجارستان کشوری بسیار زیبا و سرسبز است که از آب و هوای دلپذیری برخوردار بوده و جزو مناطق آب و هوایی معتدل قرار می گیرد. بهترین زمان سفر به این کشور بین ماه های مارس تا می و سپتامبر تا نوامبر می باشد.

مجارستان

دین رسمی کشور

دین رسمی این کشور مسیحیت می باشد و بیشتر مردم پیرو دو آیین پروتستان و کاتولیک می باشند.