تور قطب شمال

سفر به قطب شمال

تور قطب شمال

تور قطب شمال بی شک می تواند خاص ترین و هیجان انگیز ترین توری باشد که فرد در زندگی خود تجربه می کند. با توجه به شرایط خاص برگزاری این تور، هزینه های بالایی شامل تور می شود و هر کسی قادر به تجربه این طبیعت شگفت انگیز نیست.

پس مسلما تجربه این تور می تواند آرزوی هر کسی باشد.

تور قطب شمال

قطب شمال

قطب شمال، شمالی ترین نقطه روی زمین میباشد که در آبهای بین المللی قرار گرفته است. در واقع هیچ کشوری صاحب آن نیست و کشورهای نزدیک به آن نظیر کانادا، آلاسکای آمریکا، نروژ، ایسلند، روسیه، فنلاند هر کدام تنها بخشی از آن را اداره می کنند. گرینلند هم که بزرگترین جزیره جهان و کشوری مستقل در پادشاهی دانمارک است، بسیار نزدیک به قطب شمال بوده و بیشترین سهم را در اداره آن دارد. قطب شمال برای چندین دهه الهام بخش تخیلات انسانی، اکتشافات علمی و درگیری های سیاسی بوده است. بعد از کشف این سرزمین افراد زیادی علاقه مند به سفر و بازدید آن از نزدیک شدند، اما تا کنون تنها تعداد کمی از آن ها موفق شده اند به قلبش دسترسی یابند.

تور قطب شمال

آب و هوا

قطب شمال در ارتفاعی پایین تر از سطح دریا و در وسط اقیانوس قرار گرفته است، با این حال هوای آن ساحلی نیست و بسیار سرد می باشد. در تابستان که گرم ترین زمان سال است، درجه حرارت آن درست در نقطه انجماد، یعنی 0 درجه سانتیگراد قرار می گیرد. در طول زمستان نیز، میانگین دمای سالانه منهای 40 درجه سانتیگراد می باشد. قطب شمال هر سال فقط یک بار طلوع آفتاب (در اواسط مارس) و یک بار غروب خورشید (در اواسط ماه سپتامبر) را تجربه می کند. خورشید در تابستان زیر افق و در زمستان همیشه بالاتر از افق قرار دارد. این بدان معناست که این ناحیه در تابستان 24 ساعته از تابش خورشید بهره میبرد و در زمستان تمامی ساعات شبانه و روز تاریک است.

بهترین زمان سفر

با چنین تغییرات شدید آب و هوایی که در قطب شمال رخ میدهد، هر سال زمان بسیار کوتاهی برای بازدید از آن می توانیم داشته باشیم.  چون این ناحیه در تمام زمستان در تاریکی مطلق فرو می رود، سفر به آن در طی این زمان غیر ممکن خواهد بود، اما در تابستان و بعد از شروع طلوع آفتاب، میتوانیم مسافرت به آن را در نظر بگیریم. ژوئن و جولای بهترین زمان برای بازدید از قطب شمال با کشتی هستند. زیرا در این زمان گردشگران میتوانند تمام ساعات روز را صرف جستجوی حیوانات وحشی کنند.

تور قطب شمال

سفر به قطب شمال

امروزه سفر به همه نقاط جهان، حتی جایی دور مانند قطب شمال امکان پذیر شده و افرادی هستند که بخاطر حس کنجکاویشان سختی های آن را تحمل می کنند. مسافرت به این ناحیه بیشتر برای کسانی مناسب است که به اندازه کافی ماجراجو هستند و البته پول کافی هم دارند. با اینکه ممکن است چنین فرصتی را فقط یک بار در طول زندگی بیابید، باید در نظر بگیرید که این سفر کار ساده ای نخواهد بود. اما چگونه می توان به قطب شمال رسید؟ بیشتر بازدید کنندگان در واقع مجبورند سوار کشتی شوند. آن ها از کشتی هایی که بطور خاص برای خرد کردن یخ های موجود در اقیانوس قطبی ساخته شده اند، استفاده می کنند. برخی دیگر هم برای رسیدن به قطب شمال از مکانی به نام کمپ یخی بورنئو عبور می کنند. کمپ یخی بورنئو پایگاهی موقتی است که توسط تیمی از مهندسان روسی هر سال در فصل بهار روی یک تخته یخ شناور ساخته می شود. این اردوگاه، یک نوار فرودی برای هواپیماها و یک چادر کوچک دارد. بازدید کنندگان میتوانند با دسترسی به این کمپ با استفاده از هلیکوپتر راهی قطب شوند.

چه کسانی در قطب شمال زندگی می کنند؟

بر خلاف تصوری که از قطب شمال داریم، اسکیمو ها در آن زندگی نمیکنند. در واقع به علت شرایط محیطی این مکان، هیچ کس نمیتواند در آن زندگی کند.  اسکیموها در مناطق نزدیک به آن یعنی کانادا، گرینلند و روسیه زندگی می کنند و هرگز در قطب شمال خانه سازی نکرده اند. در قطب شمال یخ همیشه در حال حرکت میباشد و همین موضوع باعث شده ایجاد یک جامعه دائمی در آن غیرممکن شود.

تور قطب شمال ، ساکنان قطب شمال

چرا باید به قطب شمال سفر کنیم؟

مسافرانی که به این ناحیه رفته اند، همیشه در مورد چند منظره و فعالیت یکسانی که در آن انجام داده اند حرف می زنند. طبق تجربه آن ها مهمترین دلایلی که برای سفر به قطب شمال وجود دارد به شرح زیر است:

 • ماجراجویی: 

  در این ناحیه 191 جزیره قرار گرفته که گردش و جست و جو در آن ها برای مسافران بسیار جذاب و چالش بر انگیز خواهد بود. همچنین سفر به این ناحیه میتواند فرصتی باشد که مسافران قدرت بدنی و تحمل خود را محک بزنند.

 • خرد کردن یخ ها: 

  از لذت بخش ترین تجربیاتی که میتوانید در قطب شمال داشته باشید، شنیدن صدای خرد شدن یخ های شناور بر روی آب است. از عمر بسیاری از این یخ های دریایی چند سال می گذرد و بر روی یکی از قدرتمندترین یخچال های جهان قرار گرفته اند.

 • تماشای حیوانات از روی عرشه کشتی: 

  در قطب شمال تعدادی از حیوانات وحشی زندگی میکنند که تا کنون فقط در این قسمت از کره زمین مشاهده شده اند. دیدن آن ها با پای پیاده می تواند خطرناک باشد، به همین دلیل بیشتر مسافران ترجیح می دهند سوار کشتی شده و آن ها از نزدیک ببینند.

تور قطب شمال ، حیوانات قطب شمال

 • بالون سواری یا پرواز با هلی کوپتر: 

  از طریق کمپ های نزدیک به قطب شمال میتوانید بر فراز آن پرواز کنید و از چشم اندازهای زیبایش لذت ببرید. در طی گذر سال ها اقیانوس منجمد قطب شمال به منظره ای از تخته های یخی تکه تکه شده و استخرهای طبیعی تبدیل شده است.  تماشای این چشم انداز های جدید، همراه با سکوت مطلق در آسمان، باعث می شود سفرتان به یکی از منحصر به فرد ترین تعطیلات روی کره زمین تبدیل شود.

تور قطب شمال

با ما همسفر باشید در تور قطب شمال همراه با تجربه بازدید از مقاصدی خاص و بی نظیر.

مجموعه کافه سفر تلاش دارد تا در تور قطب شمال ، بهترین خدمات را ارائه داده و سفری به یادماندنی برای شما عزیزان رقم بزند.