تور سوئیس

سفر به سوئیس

سوئیس

کشور سوئیس به عنوان مرتفع ترین کشور اروپایی با وسعت قریب به 420.000 کیلومتر مربع و جمعیت 8.5 میلیون نفری در مرکز اروپا قرار گرفته است. کشور هایی نظیر آلمان، فرانسه و ایتالیا را می توان به عنوان همسایه و دارای مرز مشترک با این کشور نام برد. مردم سوئیس سفید پوست و از نژاد آریایی هستند که اکثرا مسیحی و پیرو مذهب کاتولیک می باشند. واحد پول این کشور فرانک می باشد که البته در برخی از هتل ها و مراکز خرید بزرگ این کشور، از یورو نیز استفاده می شود. کشور سوئیس با نظام اقتصادی با ثبات، از ثروتمند ترین کشور های جهان به شمار می رود. جالب است بدانید حدود 40 درصد درآمد این کشور از طریق فروش ساعت های معروفش تامین میگردد. کشور سوئیس از مرفه ترین کشور های جهان است و رتبه دوم رفاه اجتماعی را به خود اختصاص داده است.

سوئیس

مردم این کشور به 3 زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی سخن می گویند و آنهارا به عنوان زبان رسمی این کشور پذیرفته اند.ساکنین کشور سوئیس مقید به قانون و مقررات کشورشان هستند و به همین دلیل رعایت حقوق اشخاص در این کشور از مسائل مهم و اساسی به شمار می رود و با افرادی که این اصول را رعایت نکنند برخورد می شود. صداقت و وقت شناسی از ویژگی های بارز مردم این کشور می باشد.لازم است بدانید مردم سوئیس برای سلام و احوال پرسی اهمیت خاصی قائل اند، لذا هنگام ورود به مغازه سلام و خداحافظی را فراموش نکنید.

سوئیس

تفریحات و مناطق گردشگری سوئیس

وجود کوهستان های فراوان و زیبا در این کشور، سوئیس را به مهد گردشگری کوهستانی تبدیل کرده است. وجود رشته کوه آلپ در این کشور، زمینه ای مهیج برای تفریحات کوهستانی و توریستی را فراهم ساخته است. در این منطقه هتل ها و خانه های زیادی با چشم انداز قله های برفی میزبان گردشگران هستند. وجود دریاچه ها و رودخانه ها و کوهستان و دیگر مناطق طبیعی موجود در این کشور، اثر هنری و طبیعی خداوند را به رخ جهانیان کشیده است.

دریاچه ژنو

یکی از بزرگترین و زیبا ترین و دیدنی ترین دریاچه های اروپایی، که در کشور سوئیس قرار گرفته، دریاچه ژنو یا لمان نام دارد. این دریاچه در مرز میان دو کشور سوئیس و فرانسه قرار گرفته است. اگر بخواهیم شهر های ساحلی این دریاچه را نام ببریم باید به شهر های لوزان، مونترو، ووه و ژنو اشاره کنیم. نمای زیبای رشته کوه آلپ که در آب های آرام ژنو خود نمایی میکند، هوش از سر هر علاقمند به طبیعت و هنر را می پراند. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی دریاچه ژنو، وجود یک جت آبی در این منطقه است که هم به علت زیبایی حیرت انگیزش و هم به خاطر قدمت دیرینه اش از جاذبه های مهم و مورد علاقه گردشگران این کشور به شمار می رود. این جت آبی امروزه به عنوان نماد و سمبل کشور سوئیس شناخته می شود؛ که آب باریکی به ارتفاع 140 متر به سمت بالا پرتاب میکند که منظره تماشایی را پدید می آورد.

سوئیس