تور تفلیس

سفر به تفلیس

تفلیس

تفلیس ، پایتخت گرجستان، یکی از شهرهای دیدنی و بسیار قدیمی این سرزمین است که تاریخی پرفراز و نشیب و فرهنگی غنی دارد. در طول تاریخ اقوام مختلفی به آن هجوم برده و شهر را به آتش کشیده اند اما بعد از هر بار ویرانی مرمت شده و و بسیاری از آثار تاریخی آن نگهداری شده است.

این شهر در قرن 5 تاسیس شده و تاکنون حدود 29 بار بازسازی شده است. سفر گردشگران به این شهر هم بیشتر بخاطر وجه های تاریخی آن می باشد. در تفلیس می توانید ابناهای باستانی و مدرن زیادی را ببینید که هر کدام مربوط به دوران خاصی است و سبک منحصر بفردی دارد. سکونت گاه های این شهر اغلب خانه های بزرگی هستند که اکثرا کج ساخته شده اند و هر کدام حیاط کوچکی دارد. محلات با کوچه های باریک و درهمی به هم اتصال یافته اند و گه گاهی بین آن ها میدان های کوچکی هم وجود دارد.

تفلیس

جاذبه های گردشگری تفلیس

 • قلعه ناریکالا: 

  یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی شهر قلعه ناریکالا میباشد که در قرن چهارم به دست اعراب ساخته شده است. این قلعه بر فراز تفلیس قرار گرفته و چشم اندازی گسترده رو به شهر دارد.

 • پل صلح تفلیس: 

  این پل یکی از برجسته ترین آثار معماری و از برترین جاذبه های گردشگری ساخته شده در تفلیس است. پل صلح بسیار مدرن بوده و حال هوای شهر را امروزی کرده است. اگر علاقه مند به معماری هستید از دیدن آن حتما لذت خواهید برد.

تفلیس

 • مجسمه مادر گرجستان: 

  اگر در خیابان های شهر رانندگی کنید، در هر کجا که باشید با بالا بردن سرتان این مجسمه عظیم را خواهید دید. مجسمه مادر گرجستان زنی با لباسی سنتی است که یک کاسه شراب را در دستش نگه داشته است. این مجسمه سمبل  گرجستان محسوب میشود.

 • تله کابین: 

  یکی از محبوب ترین کارهایی که گردشگران در تفلیس انجام می دهند، سوار شدن بر تله کابین است. این سواری با این که کوتاه است، اما بهترین راه برای دیدن شهر از بالا می باشد.

 • کلیسای جامع تثلیث: 

  کلیسای جامع تثلیث با معماری بینظیر و نماهای طلا کاری شده در نوع خود یکی از باشکوه ترین کلیساها در جهان شناخته شده است. مسافران می توانند در درب ورودی با دریافت لباسی مخصوص به صورت رایگان وارد کلیسا شوند و از آن بازدید نمایند.

تفلیس

 • دریاچه لاکپشت: 

  این دریاچه در جنوب غربی شهر و در بالای تپه ای مرتفع واقع شده است. اطرافش توسط جنگل ها احاطه شده و مکانی محبوب برای سپری کردن ایام تعطیلات است. غالباً جشنواره ها و مراسمات مهم شهر هم در اینجا و در تابستان برگزار می شوند.

 • شهر قدیم تفلیس: 

  یک بخش بسیار جذاب از پایتخت، شهر قدیم نام دارد که در آن می توانید خانه هایی باستانی و ابنیه های تاریخی را ببینید. خیابان های باریک و پر پیچ و خم آن سنگفرش شده و حسی نوستالژیک به مسافران می دهد. شهر قدیم تفلیس دارای رستوران های محلی و کافه های زیادی هم می باشد.

آخرین تورها

سوباتان

تور ماسال، سیاه کوه

سوباتان

تور تالش و سوباتان

تور مشهد

تور مشهد

آخرین مقالات

یک سوال بپرسید؟

دریغ نکنید با ما تماس بگیرید. ما یک تیم متخصص و ما خوشحال به صحبت کردن با شما می باشد.

09378909903

Info@Midiyasoft.com