تور ایتالیا

سفر به ایتالیا

ایتالیا

از میان تمام سرزمین ها تنها تعداد معدودی وجود دارند که همانند ایتالیا از شمار بیشماری از جاذبه های متنوع برخوردار باشند. گردشگران سال هاست که این کشور کم نظیر را در اولویت های سفر خود قرار می دهند و حتی برای دیدن چند باره آن همچنان مشتاق و هیجان زده می شوند. ایتالیا که زادگاه امپراطوری روم و رنسانس است تعداد زیادی از شاهکارهای هنری و معماری را در خودش جای داده، اما گذشته از این آثار باستانی، این کشور از دریاچه ها، کوه ها و سواحل منحصربفردی برخوردار است که برخی گردشگران به همین دلیل به این سرزمین عجایب سفر می کنند.

در تمام نقاط ایتالیا می توانید از تاریخ، هنر، غذا، موسیقی، معماری، فرهنگ، اماکن مقدس، دهکده‌های زیبا و مناظر خیره‌ کننده لذت ببرید. به علت شمار زیاد آن ها بهتر است مسافران برای سفر خود لیستی از بهترین مکان‌ها تهیه کنند تا از زمان محدود خود به بهترین نحو استفاده نمایند. در ادامه بهترین و پرطرفدارترین جاذبه های تاریخی و طبیعی ایتالیا را برای شما شرح داده ایم. اگر شما هم علاقه مند سفر به این کشور شگفت انگیز هستید با ما همراه باشید.

ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

 • آمفی تئاتر کولوسئوم رم ایتالیا: 

  آمفی تئاتر کولوسئوم مهم‌ترین و بهترین جاذبه توریستی ایتالیا است که به عنوان آمفی تئاتر فلاویوس نیز شناخته می‌شود. کولوسئوم توسط پسر امپراطور در سال 80 میلادی ساخته شد تا محلی باشد برای برگزاری مراسمات و جشن های مردم این سرزمین. این ساختمان با ظرفیت 50 هزار نفر توانسته بود عنوان بزرگترین مکان تجمع مردم را ازان خود کند. اما بیشترین شهرت کولوسئوم بخاطر مبارزات گلادیاتورها با هم و با حیوانات است. در بیشتر فیلم های تاریخی رم  هم میبینیم که کولوسئوم بازسازی شده و مبارزه گلادیاتورها در آن به نمایش گذاشته می شود. گردشگران میتوانند از جایگاه ویژه امپراطور، آرنا را مشاهده کنند و با مراجعه به زیرزمین آن قفس های حیوانات وحشی و محل آماده شدن گلادیاتورها را ببینند.

ایتالیا

 • پمپی و هرکولانیوم: 

  یکی از شهرهای معروف رم، پمپی میباشد که در زمان خود از قدرت زیادی برخوردار بوده است. این شهر آثار باستانی زیادی را از خود بجای گذاشته که برای گردشگران توصیه میشود حتما از آن ها دیدن کنند. اما گذشته از این شاهکارهای هنری، علل اینکه بیشتر افراد برای دیدن پمپی اشتیاق دارند اتفاقی است که در گذشته برای آن افتاده: در سال 79 میلادی کوه آنش فشانی پمپی ناگهان فوران کرد و تمامی شهر را در برگرفت. با اینکه تصور میشد تمامی این شهر نابود شده باشد در قرن 18 باستان شناسان موفق شدند با حفاری آثار بجامانده از آن را کشف کنند. گویا همین آتش فشان که باعث شده بود قسمت بزرگی از شهر نابود شود، با سرد شدن مواد مذابش ساختمان های زیادی را هم از بلاهای گوناگون حفظ کرده بود. مواد مذاب همین آتش فشان به شهرهرکولانیم هم رسیده و باعث مرگ افراد زیادی شده است. با رفتن به این شهر اسکلت این مردم بیچاره و خانه های قدیمی شان را میتوانید از نزدیک ببینید.

ایتالیا

 • قصر داسال: 

  این بنای زیبایی که به سبک گوتیک ساخته شده است، مکانی برای امور سیاسی و اداره کشور بود. حتی امپراطور قصر داسال را به عنوان محل اقامتش انتخاب کرد. قصر داسال خودش به بزرگی یک شهر است که از جای جای آن استفاده های مختلفی می شد. در این قصر میتوانید اتاق های بزرگ و کوچک زیادی را ببینید. برخی از آن ها به بزرگی و شکوه یک تالار هستند که محل زندگی اشراف بوده اند و برخی دیگر اتاقک های کوچکی هستند که به عنوان زندان و یا دادگاه استفاده می شدند. داخل آن ستون های بلند و نماهای از مرر سفید و صورتی دیده میشود که باعث هر چه مجلل تر دیده شدن قصر شده اند. زیباترین بخش‌های این کاخ در قسمت بالایی آن قرار دارند که با گچ کاری های عجیب و حیرت انگیز تزیین شده است.

 • آبنمای تروی: 

  آبنمای تروی یک مجموعه بینظیر به سبک باروک است که نیکولای سالوی، هنرمند معروف آن را در سال 1732 ساخته است. با نگاه کردن به این آبنما میتوانید مجسمه های از اسطوره های معروف رم که سوار بر ارابه هستند و همچنین اسب های وحشی رام نشدنی را ببینید. این مجسمه ها به گونه ای ساخته شده اند که گویی در حرکت اند و بیننده احساس میکند که به طرف او حجوم می آورند. طبق یک رسم بازدیدکنندگان هر بار درون حوضچه آن سکه ای می اندازند با این خیال که نیروی آن باعث شود به رم بازگردند و نیمه گمشده خودشان را هر چه سریعتر پیدا کنند.

 • سانتا ماریا دل گرازی: 

  اگر در میلان ایتالیا هستید و به دنبال مکانی میگردید که شما را با رنسانس و سبک معماری و عقیدتی آن زمان آشنا کند کلیسای سانتا ماریا دل گرازی بهترین انتخابتان خواهد بود. با نگاه کردن به نقاشی های آویخته شده در این کلیسا پی میبریم احتمالا نقاشان دوره رنسانس جذب موضوعاتی مثل شکنجه گری شده بودند. آن ها از جان پاپیست معروف و روز قیامت نقاشیهای مختلفی کشیده اند که در برخی از آن ها میبینیم افراد مرتد به عذاب الهی دچار شده اند. یکی از معروف ترین آثار داوینچی به نام شام آخر نیز در این کلیسا قرار دارد که گردشگران زیادی تنها برای دیدن آن به این کلیسا میروند.

 • کلیسای سن ویتال: 

  ممکن است بعد از چند هفته قدم زدن در کلیساهای ایتالیایی خسته شده و کم کم اشتیاق خود را از دست بدهید. در همین لحظه است که سن ویتال میتواند حس و حال اولیه شما را برگرداند. قدمت این کلیسای تحسین برانگیز به سال 547 برمیگردد و توسط اسقف اعظم آن زمان یعنی ماسیمیانو ساخته شده است. محراب و کاشی کاری های داخل کلیسا آنقدر زیبا هستند که هر بیننده ای را مبهوت خود می کنند. دیوارهای سن ویتال با طلا کاری و نقاشی های مختلفی تزیین شده است که صحنه هایی از عهد عتیق را نشان می دهند،  از هابیل و قابیل گرفته تا ابراهیم تا اسحاق. در قسمتی دیگر هم دیوارها با نقاشی هایی از امپراطورها و صدر اعظم های مختلفی آراسته شده اند.

 • کلیسای ایل دوومو: 

  ایل دوومو، بزرگ ترین کلیسای جامع میلان است که نامش در میان باشکوه ترین کلیساهای جهان می درخشد. این کلیسا بهترین نمونه معماری به سبک گوتیک میباشد که افراد زیادی برای دیدن آن به میلان سفر می کنند. ساخت این کلیسا که ششصد سال زمان برده، خلاقیت و جاه طلبی معمارانش را به خوبی به نمایش می گذارد. نمای بیرونی کلیسا دارای ۲۲۴۵ مجسمه با شکوه از سنگ مرمر است که به شکلی خشن سر به آسمان گزاده اند. زیبایی داخل کلیسا نیز از بیرون آن چیزی کم نداشته و از بهترین فضاسازی و المان ها نشات گرفته است.

 • برج پیزا: 

  برج پیزا یکی از جاذبه‌های واقع شده در شهر پیزای ایتالیاست که کمتر کسی پیدا میشود اسم آن را نشنیده باشد. شاید در یک نگاه سطحی به این نتیجه برسیم که این برج در مقایسه با دیگر آثار ساخته شده چنان جذابیتی ندارد، اما شهرت جهانی آن به علت کج بودنش است که نه بخاطر اشتباه در معماری بلکه نقصی خود جوش بوده است. پیش‌بینی شده‌ بود که برج پیزا تا سال ۲۰۰۰ سرنگون خواهد شد اما خوشبختانه همچنان سرپاست. بازدید کنندگان می‌توانند از پله‌های برج بالا روند و نمای زیبای شهر را تماشا کنند.

 • دریاچه کومو: 

  دریاچه کومو یکی از مناطق دیدنی ایتالیا است که یک قسمت آن با کوه ها و قسمتی دیگر با شهرهای کوچک احاطه شده است. زیبایی این دریاچه از زمان رومی‌ها مورد توجه ثروتمندان قرار گرفته بود و بسیاری از آن‌ها در کنار آن ویلاها و قصرهای با شکوهی ساخته اند که گردشگران میتوانند از آن ها هم دیدن کنند. آب و هوای پاکیزه و فضای سرسبز کنار رود باعث شده توریست ها حداقل یک روزی به دور از شلوغی شهر در آنجا پیک نیک کرده و احساس آرامش نمایند.

 • کانال بزرگ ونیز: 

  سوار شدن بر قایق‌هایی که از میان کانال‌های ونیز عبور می‌کنند به سنتی تبدیل شده که مسافران قرن هاست رعایت کرده و از آن لذت می برند. ونیز شهری جزیره ای است و این کانال های آبی مشهور از مدت ها پیش خیابان های اصلی شهر بوده اند. کوچه های محلات نیز توسط معابر باریک آبی به یکدیگر و به کانال ها اتصال یافته اند. یکی دیگر از ویژگی های قایق رانی در کانال بزرگ ونیز، تماشای ساختمان های قدیمی است که آن را احاطه کرده و باعث میشوند احساسات رومانتیک مسافران برانگیخته شود.