تور اسپانیا

سفر به اسپانیا

 اسپانیا

اسپانیا یکی از بزرگترین کشورهای اروپای غربی است که زیباترین سواحل دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس را دارد. علاوه بر طبیعت بکر اسپانیا، این کشور در دوره های مختلف میزبان تمدن های بسیاری از فنیقی تا یونانی ها و از اعراب گرفته تا امپراتوری های غربی بوده است. امروزه این سرزمین به لطف شهرها و دهکده های زیبای خود و جغرافیای بزرگی که دارد از برترین مقاصد گردشگری دنیا محسوب می شود. وجود فرهنگ های مختلف در این کشور باعث شده گردشگران احساس کنند در یک سفر تاریخی قرار دارند. در این مقاله میتوانید با مهمترین شهر های اسپانیا آشنا شده و لیستی از بهترین جاذبه های آن داشته باشید تا در سفر به این کشور زیبا بیشترین لذت را ببرید.

اسپانیا

جاذبه های شهر مادرید

 • میدان پلازا مایور: 

  پلازا مایور شلوغ ترین و پرهیاهوترین میدان مادرید است که به دستور شاه فیلیپ دوم در سال 1617 ساخته شده و  به اصلی ترین میدان شهر تبدیل شده است. سازه های تاریخی بسیاری از جمله مجسمه های پادشاه، الهه ها و اساطیر را میتوانید در این میدان ببینید و عکسی به یادگار با آن ها بیاندازید. در این میدان  یک بازار بزرگ و بسیاری از مکانهای عمومی دیگری مانند رستوران ها و کافه ها فعالیت میکنند.

 • کاخ سلطنتی مادرید: 

  کاخ رویال مادرید که هر سال هزاران گردشگر را برای دیدن بخش های باشکوهش مانند سالن تاج، اتاق گاسپارینی و کلیسای رویال به خود جذب می کند، توسط چارلز اول و پسرش فیلیپ دوم در قرن  14 ساخته شد و بعد ها خانواده های سلطنتی در آن اقامت کردند. مجموعه های موجود در کاخ، میتواند اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه زندگی آن ها در اختیار مهمانان قرار دهد. اگر روزهای چهارشنبه به کاخ بروید، حتی می توانید مراسم جالب تغییر محافظ نگهبانان را تماشا کنید.

 • موزه پرادو: 

  موزه پرادو که دارای یک مجموعه عظیم از 8،600 نقاشی ، بیش از 700 مجسمه و تعداد زیادی از آثار هنری قدیمی، پول و مدال است اطلاعات ارزشمندی در مورد دوره های مختلف هنر اسپانیا برای بازدید کنندگان ارائه میدهد. این بنا که زیر نظر معمار رافائل مونئو ساخته شده است یکی از بهترین طرح های معماری را دارد و و برای اولین بار در سال 1819 درهای خود را بر روی بازدید کنندگان گشوده است.

اسپانیا

جاذبه های شهر بارسلون

 • کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلونا: 

  کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از نمادهای مشهور شهر بارسلونای اسپانیا است و بزرگترین اثر معمار معروف آنتونی گائودی محسوب میشود. هرچند که ساخت این  کلیسا پس از مرگ مادربزرگ معمار، ناتمام ماند، اما با این حال به عنوان یکی از سازه هایی در نظر گرفته شده است که قبل از مرگ باید دید. اگر کمی از وقت خود را در این بنای باشکوه سپری کنید، می توانید دروازه بیگ سینک، مقبره، برج های بلند و پله های مارپیچ را بینید. به یاد داشته باشید که به دلیل محبوبیت ساگرادا فامیلیا صف های بلیط آن بسیار طولانی است. بنابراین اگر بلیط خود را بصورت آنلاین خریداری کنید، در سفر به بارسلونا زمان بیشتری خواهید داشت. خوشبختانه در 200 متری این کلیسا یکی از محبوب ترین هتلهای منطقه هم قرار گرفته است که مسافران میتوانند در آن اقامت کنند.

اسپانیا

 • پارک گوئل: 

  پارک گول واقع در کارمل هیل ، توسط آنتونی گائودی با الهام از طبیعت طراحی شده است. با اینکه قرار بود این منطقه از بارسلون یک بخش مسکونی باشد هرگز تکمیل نشده و سال ها بعد تبدیل به یک پارک عمومی شد. در این پارک میتوانید پیک نیک کرده و مناظر خیره کننده طبیعت و بناهای ساخته شده به سبک گوتیک را تماشا کنید.

 • کاسا میلا: 

  کاسا میلا، دومین بنای ارزشمند بارسلون در نزدیکی کلیسای ساگرادا فامیلیا قرار گرفته است. تنها با کمی قدم زدن در میدان کاتالونیا میتوانید به این بنای زیبا برسید. شاید با دیدن عظمت آن قبول اینکه کاسا میلا خانه یکی از بازرگانان شهر بوده برایتان سخت باشد.  تبدیل شده است که  Caixa de Catalunya این بنای باشکوه هم اکنون به یک گالری معروف به نام تابلوهای نقاشی، عکس ها و طرح های مختلف معمار ان را به نمایش میگذارد.

 • خیابان لا رامبلا: 

  خیابان لا رامبلا که از میدان کاتالونیا تا بندر امتداد یافته دارای فضای ایده آل برای پیاده روی است. در دو طرف خیابان فروشگاه ها و مغازه های زیادی وجود دارد که میتوانید از آن ها انواع سوغاتی ها را تهیه کنید. همچنین  در  حین قدم زدن میتوانید غذاهای محلی بارسلون را که در دکه های کوچک فروخته می شود امتحان کنید.

جاذبه شهر والنسیا:

 • شهر هنر و علوم: 

  مجتمع تفریحی-فرهنگی شهر علم و هنر در والنسیا به عنوان یکی از برجسته ترین نمونه های معماری مدرن شناخته می شود. روند ساخت آن در سال 1996 با طراحی سانتیاگو کالاتراوا آغاز شد و در سال 2009 پایان یافت. این مجموعه با شش ساختمان بزرگ، توانست در فهرست 12 گنجینه اسپانیا قرار بگیرد. شهر علم و هنر به علت آثاری که به نمایش عموم گذاشته سالیانه گردشگران زیادی را  که علاقه مند به آشنا شدن با فرهنگ  مردم محلی، علوم، هنر و زندگی به سبک اسپانیای ها هستند را جذب خود کند. حتی در آن سینما و آکواریوم با عظمتی برای سرگرم  کردن مسافران نیز تدارک دیده شده است.